Hel(t) beboelseshus med Anna som vært

  1. 6 gæster
  2. 3 soveværelser
  3. 4 senge
  4. 1 badeværelse
Hel bolig
Du får den/det bookede hus for dig selv.
Udvidet rengøring
Denne vært har forpligtet sig til Airbnb's udvidede rengøringsprocedure i fem trin.
God beliggenhed
100 % af nylige gæster har givet stedet en 5-stjernet vurdering.
God indtjekningsoplevelse
100 % af nylige gæster har givet indtjekningen en femstjernet vurdering.
Nogle oplysninger vises på det oprindelige sprog.
The house is located in a beautiful hill overlooking the mountain of Cetona and the valley. It has a private garden from which opens the view of the pool (shared with other 4 apartments ) and the park surrounded by a laurel grove and other secular old trees. Inside there is the kitchen, a beautiful living room with exposed beams, walls in typical Tuscan stone and a large fireplace. On the first floor there are the rooms and the bathroom restored on 2020 with a big shower. Wifi free

The main characteristic of the house is that it is located in a very panoramic hill where you can take walks in the nature and appreciate the magnificent colors of the Tuscan countryside.

Det tilbyder denne bolig

Udsigt over parken
Udsigt over dalen
Trådløst internet
Gratis carport på stedet
Fælles udendørs pool
Husdyr tilladt
Ikke tilgængelig: Kuliltealarm
Ikke tilgængelig: Røgalarm

Vælg indtjekningsdato

Tilføj dine rejsedatoer for nøjagtige priser
32 omtaler
Tilføj dato
Tilføj dato

4,97 ud af 5 stjerner fra 32 omtaler


Her skal du være

Piazze, Italien

Vært: Anna

  1. Tilmeldte sig i februar 2018
  • 32 omtaler
  • Identitet bekræftet
  • Superhost
Ciao, sono Anna ed ho una lunga esperienza come host, infatti mi sono occupata soprattutto di booking e accoglienza per circa 30 anni in un agriturismo di famiglia. E' stata un esperienza bellissima che mi ha portato a conoscere tantissime persone dei più svariati paesi sia nazionali che europei, in particolare Germania,Olanda,Belgio,Polonia. Il mio rapporto con molti di loro è diventato anche una grande amicizia che tuttora continua nel tempo. Adesso mi preparo ad accogliere con lo stesso entusiasmo i vecchi e nuovi ospiti nella mia casa privata, sempre all'interno della struttura di famiglia, e spero di conoscere ancora tante persone che apprezzino la nostra meravigliosa campagna toscana. Mi piace molto viaggiare e scoprire nuovi paesaggi perchè amo particolarmente la natura. Sono amante del mare e per questo motivo scelgo spesso luoghi lungo le nostre bellissime coste. Sono comunque curiosa di scoprire anche altre città e paesi al di fuori dell'Italia ed è per questo che ogni anno organizzo con piacere un viaggio in capitali oltre confine.
Ciao, sono Anna ed ho una lunga esperienza come host, infatti mi sono occupata soprattutto di booking e accoglienza per circa 30 anni in un agriturismo di famiglia. E' stata un esp…

Under dit ophold

Although we don’t live near the house, I will be available at anytime of the stay for any requests from guests and of course on the arrival I will provide my telephone numbers to contact me.

Anna er Superhost

Superhosts er erfarne værter med gode anmeldelser, der dedikerer deres tid til at give deres gæster et godt ophold.
  • Svarrate: 100%
  • Svartid: inden for en time
For at beskytte din betaling skal du aldrig overføre penge eller kommunikere uden for Airbnb's hjemmeside eller app.

Ting, du skal vide


Indtjekning: 16.00 - 20.00
Udtjekning: 10.00
Ingen fester eller begivenheder
Husdyr er tilladt
Rygning er tilladt

Sundhed og sikkerhed

Forpligtet til Airbnb's udvidede rengøringsprocedure. Vis mere
Airbnb's retningslinjer for god afstand og andre COVID-19-relaterede retningslinjer gælder
Kuliltealarm ikke angivet Vis mere
Røgalarm ikke angivet Vis mere
Pool/jacuzzi uden hegn eller lås