Gå videre til indhold
3 gæster1 soveværelse2 senge1 badeværelse
3 gæster
1 soveværelse
2 senge
1 badeværelse
Hel bolig
Du får lejlighed for dig selv.
Skinnende ren
15 nylige gæster sagde, at denne bolig var funklende ren.
Maria Grazia er SuperHost-vært
SuperHost-værter er erfarne, højt vurderede værter, der er engageret i at give gæster et godt ophold.
God indtjekningsoplevelse
95 % af nylige gæster har givet indtjekningen en femstjernet vurdering.

Appartamento situato in un piccolo condominio a piano terra.Due giardini,Camera, Bagno e Cucina fornita del necessario ,a pochi mn.a piedi dal centro ma in zona tranquilla perchè vicina alla campagna.
Parcheggio gratuito davanti a casa, x moto e bici garage.
Perfetto per due persone o coppia con bambino,viaggi di lavoro o solo relax.
TOURIST TAX to be PAYD at CHECK-in- 2,00 euro per ADULTO for the FIRST 7 DAYS .RISCALDAMENTO compreso

Incluso biancheria , caffè tè olio ecc.....

Faciliteter

Trådløst internet
Køkken
Arbejdsplads med plads til bærbar computer
Shampoo
Ikke tilgængelig: Røgalarm
Ikke tilgængelig: Kuliltealarm
Værten har ikke angivet, at der er røg- eller kuliltealarm i boligen.

Overnatningsarrangementer

Soveværelse 1
1 dobbeltseng,1 enkeltseng

Ledighed

Omtaler

90 omtaler
Indtjekning
5,0
Renhed
5,0
Nøjagtighed
5,0
Enestående gæstfrihed
25
Skinnende rent
24
Hurtige svar
24
Katie Brugerprofil
Katie
december 2019
I would absolutely recommend Maria’s place to everyone! Maria is so sweet and easy to communicate with. Her home is impeccably clean, quiet, cute and cozy. It’s in a nice neighborhood within easy walking distance to everything in Greve. The kitchen is well stocked and the bed is…
Maria Grazia Brugerprofil
Svar fra Maria Grazia:
E' stato un piacere conoscervi e vi ringrazio dell'avvertimento....non mi ero accorta!
december 2019
Richard Brugerprofil
Richard
november 2019
My wife and I spent three nights in Maria Grazia's apartment. From the time of booking to the time we left, she was wonderful. Quick to respond, very helpful. The apartment was clean as whistle. Very comfortable bed. Fully equipped kitchen. Excellent bathroom. We walked into…
Maria Grazia Brugerprofil
Svar fra Maria Grazia:
Vi ringrazio, sempre benvenuti.
november 2019
Mike Brugerprofil
Mike
oktober 2019
Thank you Maria for being such a fantastic host. We very much appreciated your excellent communication and recommendations for local sites. We loved Greve thanks to you!
Luke Brugerprofil
Luke
juni 2019
Very homey space on a residential street filled with Italian families! Two private terraces with gardens—you can open the front and back terraces at night for a beautiful breeze. The apartment smells a little smoky at first, so if you have allergies they might act up, but for us…
Maria Grazia Brugerprofil
Svar fra Maria Grazia:
Vi ringrazio per l'osservazione dell'odore "fumoso"che si sente appena entrati nell'appartamento...è l'odore del detersivo disinfettante che uso per pulire... cambierò detersivo!!!
juni 2019
Vicki Brugerprofil
Vicki
maj 2019
Maria place was perfect for us while staying in Greve. She contacted us the day before we were to arrive so she would know when to be there to greet us. We communicated with her on updates as to our schedule of arriving and she responded very quickly. The apartment was clean and…
Maria Grazia Brugerprofil
Svar fra Maria Grazia:
Vi ringrazio....ospiti eccezionali!
maj 2019
Liz Brugerprofil
Liz
april 2019
I wanted to stay an extra day just because of Maria's hospitality. She went above and beyond to get us to one place to another. If you don't have a car in Greve it is a little hard to get around but Maria made sure we were able to get to our next destination. That is kind of…
Maria Grazia Brugerprofil
Svar fra Maria Grazia:
Vi ringrazio e sarei felice di rivedervi!
april 2019
Bettina Brugerprofil
Bettina
marts 2019
Lovely place to stay !! I recommend it 100%!!

Med Maria Grazia som vært

Greve in Chianti, ItalienMedlem siden januar 2018
Maria Grazia Brugerprofil
90 omtaler
Maria Grazia er en SuperHostSuperhosts er erfarne, højt vurderede værter, der giver fantastiske ophold til gæster.
Mi piace dipingere e sperimentare tecniche nuove, e per fortuna ho da sempre lavorato in una ditta di ceramiche come decoratrice .Amo gli animali ,al momento ho due cagnolini che adoro ,la montagna in estate e il mare nei periodi meno affollati .Il fantasy è il mio preferito sia…
Interaktion med gæster
Dato che abito a 15 mn. "a piedi" da questa abitazione,gradirei un vostro messaggio per un'ora" approssimativa" del vostro arrivo.Mi piace consegnare le chiavi personalmente e fare la vostra conoscenza.Per qualsiasi richiesta o problema ,nelle mie possibilità,sono…
Svarprocent: 100%
Svartid: inden for en time
Kommuniker altid via AirbnbFor at beskytte din betaling skal du aldrig overføre penge eller kommunikere uden for Airbnb's hjemmeside eller app.

Nabolaget

Ting, du skal huske

Indtjekning: Efter 13.00
Udtjekning: 11.00
Indtjekning
Efter 13.00
Udtjekning
11.00

Ordensregler

  • Rygning forbudt
  • Ingen fester eller begivenheder
  • Husdyr er tilladt

Aflysninger

Ting, man kan tage sig til i nærheden af denne bolig