Gå videre til indhold

Red apartment

Privat værelse i bed and breakfast med Timofeeva som vært
2 gæster1 soveværelse1 seng1 privat badeværelse
Udvidet rengøring
Denne vært har forpligtet sig til Airbnb's udvidede rengøringsprocedure i fem trin. Få mere at vide
God indtjekningsoplevelse
100 % af nylige gæster har givet indtjekningen en femstjernet vurdering.
Annulleringspolitik
Tilføj dine rejsedatoer for at få annulleringsoplysninger for dette ophold.
The rooms with independent entrance without kitchen, inserted in the beautiful 17th century mill with beam ceiling renovated. Next flows River with charming waterfalls. Green wood, where emerged mill, lets have area clean and fresh. In the garden there is a pool and hot tub. The city is just a few minute from the House has a train station, from where you can easily reach

Sengeoversigt

Soveværelse 1
1 dobbeltseng

Faciliteter

Gratis parkering på stedet
Spabad
Trådløst internet
Tørretumbler
Morgenmad
Bøjler
Svømmepøl
Basisting
Ikke tilgængelig: Kuliltealarm
Ikke tilgængelig: Røgalarm

Vælg indtjekningsdato

Tilføj dine rejsedatoer for nøjagtige priser
Indtjekning
Tilføj dato
Udtjekning
Tilføj dato

4,81 ud af 5 stjerner fra 27 omtaler

Renhed
Nøjagtighed
Kommunikation
Placering
Indtjekning
Værdi

Beliggenhed

Buggiano, Toscana, Italien

Vært: Timofeeva

Tilmeldte sig i februar 2012
  • 278 omtaler
  • Identitet bekræftet
ENGLISH Hi there! I am Irina. Born in Russia, I moved to Italy in the 90s. After extensive traveling, I found the perfect place that merges my passion for nature and animals. The birds in the morning, the green of the forest and the sound of adjacent river are the reasons that brought me to become a host. Leave an unforgettable memory in those who come, by providing a taste of the rustic Tuscany is what I enjoy the most. Being a wife and mother of two children, I practice yoga and love the long walks in the surrounding hills to cope with the growing son and daughter. I am glad to share this place with people who love Italy and those who still have to fall in love with it. If you’re looking forward experiencing the real Tuscany, most probably this is the right place for you! ITALIANO Ciao! Sono Irina. Nata in Russia, mi sono trasferita in Italia negli anni '90. A seguito di estensivi viaggi, ho trovato il posto perfetto che riunisce la mia passione per la natura e gli animali. Gli uccelli al mattino, il verde della foresta ed il suono del fiume adiacente sono le ragioni che mi hanno portato a diventare un ospite. Lasciare un ricordo indimenticabile ai miei ospiti, fornendo un assaggio della vera Toscana è quello a cui ambisco. Moglie e madre di due figli, pratico yoga e amo le lunghe passeggiate sulle colline circostanti. Sono felice di condividere questo posto con persone che amano l'Italia e coloro che devono ancora innamorarsene. Se non vedi l'ora di vivere la vera Toscana, molto probabilmente questo è il posto giusto per te!
ENGLISH Hi there! I am Irina. Born in Russia, I moved to Italy in the 90s. After extensive traveling, I found the perfect place that merges my passion for nature and animals. The b…
  • Sprog: English, Italiano, Русский
  • Svarrate: 100%
  • Svartid: inden for en time
For at beskytte din betaling skal du aldrig overføre penge eller kommunikere uden for Airbnb's hjemmeside eller app.

Ting, du skal vide

Ordensregler
Indtjekning: Efter 15.00
Ikke egnet til babyer (under 2 år)
Rygning forbudt
Ingen kæledyr
Ingen fester eller begivenheder
Sundhed og sikkerhed
Forpligtet til Airbnb's udvidede rengøringsprocedure. Få mere at vide
Airbnb's retningslinjer for god afstand og andre COVID-19-relaterede retningslinjer gælder
Kuliltealarm ikke angivet Få mere at vide
Røgalarm ikke angivet Få mere at vide